Sarah Ferguson szybko przewieziono do szpitala. Lekarze natychmiast przystąpili do operacji

W niedzielę rzecznik księżnej Yorku, Sarah Ferguson, przekazał, że wykryto u niej raka piersi. W trosce o zdrowie i życie członkini królewskiego rodu, od razu przewieziono ją do szpitala, gdzie została poddana operacji. Wiemy, w jakim jest stanie…

Sarah Ferguson przeszła operację. Tak walczy z nowotworem

Miniony weekend był trudny dla członków rodziny królewskiej. W niedzielę rzecznik księżnej Yorku przekazał, że wykryto u niej raka piersi. Kobieta czym prędzej została przetransportowana do szpitala, gdzie skierowano ją na operację. Na szczęście, obyło się bez komplikacji. Stan Sarah Ferguson jest stabilny i według wskazań lekarzy, księżna powoli dojdzie do siebie.

“U księżnej Yorku zdiagnozowano wczesną formę raka piersi, wykrytą podczas rutynowego badania mammografii. Powiedziano jej, że musi przejść operację, która zakończyła się sukcesem. Księżna otrzymuje najlepszą opiekę medyczną, a lekarze przekazali jej, że prognozy są dobre. Teraz wraca do zdrowia ze swoją rodziną” – przekazano w oświadczeniu.

Księżna Yorku dziękuje pracownikom szpitala

Księżna była operowana w szpitalu króla Edwarda VII w Marylebone w centrum Londynu. To właśnie tam zwykle hospitalizowani są członkowie rodziny królewskiej. Ferguson nie omieszkała podziękować pracownikom służby zdrowia, którzy zajmowali się nią na wszystkich etapach leczenia. Jej stanowisko przekazano oficjalnie w oświadczeniu.

“Księżna pragnie wyrazić ogromną wdzięczność wszystkim z personelu medycznego, którzy wspierali ją w ostatnich dniach. Jest również wdzięczna pracownikom służby zdrowia zaangażowanym w mammografię, którzy zidentyfikowali jej chorobę, zwłaszcza że nie miała objawów i uważa, że jej doświadczenie podkreśla znaczenie regularnych badań” – przekazał rzecznik księżnej.

Sarah Ferguson wciąż jest częścią królewskiego rodu

Sarah Ferguson rozwiodła się z księciem Andrzejem prawie 30 lat temu, jednak choć od tamtego momentu minęło wiele lat i relacja tych dwojga zupełnie się rozpadła, kobieta nadal formalnie jest księżną Yorku.

Choć sprawowanie tak zaszczytnej roli powinno wiązać się z rozmaitymi obowiązkami, Ferguson nie pełni na dworze żadnych funkcji. Co więcej, nie zaproszono jej na koronację Karola III, choć miała okazję pojawić się na pogrzebie Elżbiety II.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *