Miesiącami czekali na nowy grób Połomskiego. Obiecała coś zupełnie innego. Fani nie będą zadowoleni?

Jerzy Połomski odszedł w listopadzie 2022 roku. Chociaż od jego śmierci minęło już sporo czasu, to do tej pory artysta nie doczekał się godnego miejsca pochówku. Dopiero niedawno w Alei Zasłużonych na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie, stanął nagrobek Połomskiego. Artysta jeszcze przed śmiercią zadecydował, jak ma wyglądać.

Grób Jerzego Połomskiego

Jerzy Połomski  zmarł w Domu Artystów Scen Polskich w Skolimowie 14 listopada 2022 roku. Artysta już za życia postanowił zadbać o miejsce swojego spoczynku. Jerzy zdecydował, że chce zostać pochowany ze swoją ukochaną siostrą Jadwigą Pająk na Starych Powązkach.

Kobieta odeszła w lipcu 2022 roku, a jej ciało zostało złożone do grobu wykupionego wcześniej przez Połomskiego.

“Stanęłam z Jerzym między grobami i delikatnie zapytałam, jak chciałby, żeby wyglądał jego nagrobek. Powiedział, że ma być klasyczny, ale elegancki” – mówiła dziennikarzom “Super Expressu” Violetta Lewandowska, menedżerka piosenkarza.

Nowy grób Jerzego Połomskiego

Dziennikarze “Super Expressu” dowiedzieli się, że płyta nagrobna została wykonana z grafitu afrykańskiego, na którym umieszczone zostało szkło mleczne hartowane. To właśnie na tych kilku warstwach wycięto profil twarzy artysty oraz mikrofon. Według ustaleń dziennika nagrobek waży aż 2,5 tony, a prace nad nim trwały aż cztery miesiące.

Koncepcja nagrobku Połomskiego była jednak zupełnie inna. Wcześniej planowano umieścić na nim zdjęcie artysty oraz granitowe płyty winylowe. Zrezygnowano jednak z tego pomysłu, ponieważ obawiano się kradzieży.

Grób muzyka do tej pory był bardzo zaniedbany. Po wieńcach i zniczach, które zostały złożone w dniu pogrzebu, nie było żadnego śladu. Na szczęście nowy nagrobek został już postawiony i teraz cieszy oko wiernych fanów artysty.

Grób Jerzego Połomskiego - luty 2023 /pomponik exclusive
Grób Jerzego Połomskiego – luty 2023 /pomponik exclusive

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts