Miss Supernational 2023 wybrana. Zwyciężczynią 22-latka o znanym nazwisku

W piątek, o godz. 20, odbył się finał konkursu Miss Supernational 2023. Zwyciężczynią została Miss Ekwadoru, 22-letnia Andrea Aguilera, która konkurowała z ponad 60 kobietami. Na gali nie zabrakło występów muzycznych. Na scenie zaprezentowała się m.in. Sara James. A które miejsce zajęła reprezentująca Polskę Aleksandra Klepaczka? Sprawdźcie.

Konkurs Miss Supernational zapoczątkował trwający trzy dni Festiwal Piękna w Polsacie odbywający się w Amfiteatrze Parku Strzeleckiego w Nowym Sączu.

W piątek, 14 lipca, o koronę najpiękniejszej rywalizowało 65 kobiet z całego świata. Polskę reprezentowała Aleksandra Klepaczka, która w 2022 roku zdobyła tytuł Miss Polski. Jednak podczas piątkowego finału konkursu Miss Supernational to nie ona triumfowała, a Miss Ekwadoru. To właśnie 22-letnia Andrea Aguilera najpierw dostała się do finałowej piątki, a na koniec triumfowała.

Oprócz niej, w finale znalazły się Miss Wietnamu Ngan Dang Thanh (4. wicemiss), Miss Wielkiej Brytanii Emma Rose Collingridge (3. wicemiss), Miss Brazylii Sancler Frantz (2. wicemiss), Miss Filipin Pauline Amelinckx (1. wicemiss). Polka znalazła się poza pierwszą dziesiątką.

Podczas konkursu nie zabrakło występów muzycznych, a na scenie mogliśmy podziwiać m.in. Sarę James.

Festiwal Piękna: kiedy i o której będzie można obejrzeć?

Festiwal Piękna 2023 odbywa się w dniach 14-16 lipca w Amfiteatrze Parku Strzeleckiego w Nowym Sączu. Polsat emituje wszystkie trzy gale: Miss Supranational 2023, Miss Polski 2023 na żywo w niedzielę 16 lipca o 20:00 oraz 20 lipca o godzinie 20:00 retransmisję konkursu Mister Supranational 2023. Międzynarodowy konkurs dla mężczyzn Mister Supranational 2023, zarejestrowany podczas Festiwalu Piękna 2023 w Nowym Sączu, Polsat pokaże w sobotę 22 lipca.

Show organizowany i realizowany jest przez Nową Scenę, a producentem jest Telewizja Polsat. Partnerem Głównym wydarzenia jest Województwo Małopolskie, a Gospodarzem Miasto Nowy Sącz.

Festiwal Piękna w Polsacie 2023: sobota

Z kolei w sobotę, 15 lipca, po raz siódmy odbędzie się finał, tym razem międzynarodowego konkursu dla mężczyzn – Mister Supranational 2023. Czterdziestu jeden fantastycznych mężczyzn z każdego zakątka globu stoczy bój o tytuł najprzystojniejszego na Ziemi. Polskę będzie reprezentował Daniel Tracz. Gospodarzami wieczoru będą: Jo Ann Strauss i Martin Fitch. O wyjątkową atmosferę na gali zadba: Daria Marx, autorzy wielkiego hitu “Lovefool” – duet twocolorsMonika LewczukEffy – muzyczne alter ego Kasi Sawczuk i Mattia Rosiński z zespołem BEMY. Wśród jurorów konkursu znajdą się: Luis Galvez Blanco – Mister Supranational 2022, Marcelina ZawadzkaShontelle, Srinidhi Ramesh Shetty – Miss Supranational 2016 oraz nowa Miss Supranational, która zdobędzie koronę dzień wcześniej.

Międzynarodowy konkurs dla mężczyzn wyreżyseruje Michał Bandurski, natomiast choreografię przygotuje Tomasz Barański. W zeszłym roku tytuł najpiękniejszego mężczyzny zdobył Luis Galvez Blanco z Kuby. Kto wygra w tym roku? Finał konkursu dla mężczyzn Mister Supranational 2023, który zostanie zarejestrowany podczas Festiwalu Piękna 2023 w Nowym Sączu, Polsat pokaże w sobotę 22 lipca o godzinie 20:00.

Festiwal Piękna w Polsacie 2023: niedziela

Na koniec w niedzielę, 16 lipca, po raz trzydziesty czwarty zostanie wybrana Miss Polski!

Do rywalizacji o koronę najpiękniejszej Polki staną nie dwadzieścia cztery a trzydzieści dwie finalistki! W tym roku na scenie zaprezentują się po dwie reprezentantki każdego z województw. Przedstawienie kandydatek do korony odbędzie w pięknie zaaranżowanych pokazach modowych.

Dziewczyny wystąpią między innymi w sukniach wieczorowych i sukniach ślubnych z kolekcji Izabeli Janachowskiej, a także zaprezentują się kreacjach haute couture Violi Piekut.

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts