W TVP aż huczy od plotek o Jakimowiczu. Pogrążyły go skargi kobiet

Nie milkną echa głośnego zawieszenia Jarosława Jakimowicza we wszystkich programach TVP, w których do tej pory gościł. Kontrowersyjny gwiazdor i prezenter w odpowiedzi na ostatnie decyzje Telewizyjnej Agencji Informacyjnej ogłosił, że rozstaje się z programami TVP na dobre. Tymczasem za kulisami aż huczy od plotek o powodach całego zamieszania.

Jarosław Jakimowicz pożegnał się z TVP. Ale to może nie być koniec

Niemal wszystko wskazuje na to, że przygoda jednego z najbardziej kontrowersyjnych aktorów w Polsce z TVP właśnie dobiega końca. Jarosław Jakimowicz od dawna kojarzył się widzom z ostrymi, czasem wulgarnymi wypowiedziami a także rozmaitymi skandalami, ale Telewizja Polska nic sobie z tego nie robiła. Gwiazdor “Młodych wilków” nadal pojawiał się w licznych produkcjach publicznej telewizji. Dopiero niedawno szefostwo Telewizyjnej Agencji Informacyjnej zaczęli patrzeć na poczynania Jakimowicza w bardziej krytyczny sposób.

Aktor najpierw stracił posadę komentatora w “Pytaniu na śniadanie”, a następnie przyszła pora na programy “W kontrze” i “Jedziemy” emitowane na TVP Info. Jakimowicz donosił, że w ostatnim czasie znacząco ograniczono mu pensję za występy w roli eksperta, a po niedawnym zawieszeniu w jego opinii miarka się przebrała. W oficjalnym komentarzu wysłanym Pomponikowi celebryta podkreślił, że żegna się z TVP.

Telewizyjna Agencja Informacyjna bada zarzuty wobec Jakimowicza

Choć Jarosław Jakimowicz stara się przekonać opinię publiczną, że to on podjął ostateczną decyzję o rozstaniu z Telewizją Polską, za kulisami krąży zupełnie inna wersja zdarzeń. Jak podają Wirtualne Media, w TVP trwa wyjaśnianie szeregu skarg, które wpłynęły na aktora ze strony współpracowników. Kierowane wobec Jakimowicza oskarżenia były na tyle poważne, że dyrekcja Telewizyjnej Agencji Informacyjnej podjęła decyzję o całkowitym zawieszeniu go do czasu wyjaśnienia sprawy.

Biuro rzecznika prasowego TVP udostępniło nawet treść pisma wysłanego w tej sprawie do Jakimowicza. Rzecz wygląda bardzo poważnie: “W związku z licznymi przykładami Pana nieprzyzwoitych zachowań, zwłaszcza wobec współpracujących z TVP Info kobiet, podjąłem decyzję o natychmiastowym zakończeniu współpracy z Panem. Pana postawa odbiega od obowiązujących w Spółce standardów oraz ogólnie przyjętych norm społecznych” – napisał szef TAI Michał Adamczyk.

Tylko Magdalena Ogórek wytrzymała dłużej z Jarosławem Jakimowiczem

Według informatorów portalu trudny charakter aktora miał prowadzić do wielu konfliktów ze współpracownikami. Skargi na jego temat mieli przekazywać szefostwu tak obecni, jak i byli koledzy z programów TVP. Podobno szczególnie trudno miały z nim kobiety, dlatego do zmian żeńskiej części prowadzących w programie “W kontrze” dochodziło tak często:

“Nikt nie mógł z nim na dłużej wytrzymać, mnożyły się skargi od współgospodyń programu, od ekipy technicznej itd. Agnieszka Siewiereniuk-Maciorowska jest czwartą jego partnerką ekranową, dała radę z nim pracować zaledwie trzy miesiące. Anna Popek wytrzymała osiem miesięcy, Agnieszka Oszczyk – siedem miesięcy. Najdłużej, bo ponad rok dała radę z nim pracować Magdalena Ogórek” – donosi informator Wirtualnych Mediów.

Fani Jakimowicza napisali petycję do TVP

Co ciekawe, w poniedziałek 17 lipca w sieci pojawiła się petycja żądająca od Telewizji Polskiej przywrócenia Jarosława Jakimowicza do wspomnianych programów. Jej autorzy kierują swój apel nie tylko do szefostwa TVP, ale też do Jarosława Kaczyńskiego i Rady Mediów Narodowych. Używają przy okazji tych samych argumentów, co sam Jarosław Jakimowicz, który oskarża o swoje obecne problemy zmianę linii politycznej w mediach publicznych po sylwestrowym koncercie Black Eyed Peas z tęczowymi opaskami na ramionach.

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts