Rudi Schuberth ujawnił, ile dostaje z emerytury. Ma powody do wściekłości

Rudi Schuberth (69 l.) należy do grona gwiazd, które krytykują niskie emerytury artystów w kraju. Bez ogródek wyznał, co sądzi na temat swojego świadczenia. Trzeba przyznać, kwota nie powala…

Rudi Schuberth ma dużą posiadłość. Mimo to narzeka na emeryturę

Choć Rudi Schuberth przez lata mógł liczyć na ogromną popularność, a do tego posiada cztery domy (gdzie prowadzi agroturystykę) i dostęp do prywatnego jeziora, dalej ma powody do obaw o swoją przyszłość. Wszystko przez niską emeryturę.

Telewizyjny prezenter otrzymuje świadczenie wynoszące blisko 1200 złotych miesięcznie, co według niego jest po prostu “żenadą”.

Rudi Schuberth o występowaniu na emeryturze. Wszystko przez niskie świadczenie

“Od czasu do czasu będę musiał nadal występować i pokazywać się publicznie, bo ta moja emerytura to jest po prostu żenada. Artyści nie mają żadnych emerytur…” – wyjawił w rozmowie z “Faktem” w 2021 roku.

Choć można się spodziewać, że po waloryzacji świadczeń kwota nieco wzrosła, raczej nie są to zawrotne pieniądze…

Krystyna Janda również nie może liczyć na duże kwoty

Wiele innych gwiazd również poinformowało media o niesamowicie niskich świadczeniach, jakie otrzymują. Dobrym przykładem jest Krystyna Janda. Jak poinformował “Super Express”, jej emerytura wynosi 2 tysiące złotych miesięcznie.

Aktorka jest też współzałożycielką “Fundacji Krystyny Jandy na rzecz Kultury”. Okazuje się, że oprócz emerytury w wysokości 2 tys. złotych, jej zarobki mogą oscylować wokół kwoty 50 tys. złotych miesięcznie.

Choć Janda należy do osób oszczędnych, w wywiadzie dla “Pani” stanowczo zaprzeczyła, jakoby miała wybierać się na emeryturę.

“Uważam, że jestem zbyt dobrą aktorką, żeby nie grać. Jestem w formie. Umiem opowiedzieć niektóre rzeczy tak, że to widza dotyka. Kiedy gram “Zapiski”, wydaje mi się, że byłoby żal, gdybym poszła na emeryturę” – wyznała.

Jak łatwo się domyślić, przekonuje ją do tego nie tylko wciąż bardzo bogata kariera aktorska, ale konieczność dalszego zarabiania pieniądzy.

Alicja Majewska ma jeszcze mniejszą emeryturę

Podobną sytuację ma Alicja Majewska. Znana z hitów “Być kobietą” czy “Odkryjemy miłość nieznaną” wokalistka może liczyć na znacznie niższą kwotę niż Janda.

“Od wielu lat noszę w portfelu zieloną legitymację, ale na moje konto wpływa niewiele ponad 1000 złotych emerytury…” – powiedziała w wywiadzie z “Super Expressem”.

Niestety, artystom dorabianie do emerytury bardzo utrudniły obostrzenia powstałe podczas pandemii. Dziś bez przeszkód powrócili na polskie sceny. Z takiej opcji korzysta również Majewska, która koncerty ma zaplanowane aż do końca grudnia.

Joanny Senyszyn z wysoką emeryturą. Kwota powala

Jedynym wyjątkiem na tle tych emerytów wydaje się emerytura Joanny Senyszyn, która zaczęła pobierać świadczenie w 2019 roku.

ZUS wypłaca posłance rocznie 154 348,18 złotych brutto, co przekłada się na miesięczną emeryturę w wysokości 12 861,93 złote brutto. Co więcej, jako była eurodeputowana, otrzymuje również emeryturę z Parlamentu Europejskiego, która wynosi 18510,84 euro rocznie, czyli około 83 tysiące złotych. Miesięcznie kwota wynosi około 7 tysięcy złotych.

Nie sposób ukrywać, że zarysowana różnica jest ogromna. Pozostało tylko czekać, aż znane gwiazdy zaczną podkreślać tę niesprawiedliwość w najbliższych wywiadach. Może nawet kilkoro dzięki temu skusi się na wejście do świata polityki…

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts