Kobieta zabrała pierścionek do sklepu jubilerskiego, aby go sprzedać, ponieważ nie miała pieniędzy, aby kupić jedzenie dla swoich dzieci.

Pewna kobieta nie miała żadnych oszczędności. Miała dzieci, których dosłownie nie miała za co wykarmić. Jedyną cenną rzeczą, jaką posiadała, był pierścionek. Postanowiła zanieść go do jubilera, i sprzedać.

Sprzedawca zachował się jednak w zupełnie nieoczekiwany sposób, na stałe zapisując w pamięci dwójkę dzieci tej biednej kobiety. Niestety, wielu ludzi na całym świecie żyje w biedzie, lub przechodzi przez trudny okres, często tacy ludzie poświęcają się, swoje ostatnie cenne rzeczy, czasem nawet samochody, tylko po to, aby mieć z czego żyć.

Właśnie przez taką historię przechodziła ta kobieta, musiała sprzedać jedyną cenną rzecz, którą posiadała, aby mieć za co kupić jedzenie. Matka dwojga dzieci, które mieszkały z nią w jednym pokoju miała poważne trudności. Aby nakarmić swoje dzieci, przyniosła do sklepu jubilerskiego pierścionek, który był dla niej cennym prezentem.

Sprzedawca, po obejrzeniu pierścionka, kilkakrotnie pytał kobietę, czy na pewno chce go sprzedać. Pomijając fakt, że pierścionek był drogi, to dla kobiety znaczył bardzo wiele. Odpowiedziała, że jest pewna, bo nie ma pieniędzy. Sprzedawca kupił go tak, jakby nie oczekiwał niczego innego. Podał jej kwotę, jaką kobieta miała dostać za pierścionek.

Po chwili zwrócił jej pierścionek, mówiąc, że to był prezent. Nie mógł wykorzystywać człowieka, który znalazł się w tak trudnej sytuacji.

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts