Zamienił żonę po 35 latach małżeństwa na młodą piękność, a teraz mieszka…

Z żoną mieszkałem 35 lat. Mamy dwoje pięknych dzieci: syna i córkę. Od dawna są dorośli, każdy z nich ma dobrą pracę i stabilne małżeństwo.

Kiedy moja żona i ja zostaliśmy emerytami, postanowiliśmy zainwestować nasze oszczędności w biznes — w końcu przyniósł nam duży dochód, nigdy wcześniej nie widziałem takich pieniędzy, wtedy byłem za księżycem. Od razu stałem się członkiem „klubu miliarderów”, moje życie zmieniło się dramatycznie od tego czasu. Coraz częściej wydawało mi się, że jedna kobieta, z którą żyłem przez tyle lat już mi  nie wystarczy.

Kupiliśmy nową nieruchomość, przeprowadziliśmy się do ładnej okolicy, zmieniliśmy samochody. Zacząłem uczestniczyć w poważnych i ważnych wydarzeniach. Wokół mnie natychmiast zaczęły wirować młode piękności, a wszystkie nowe żony moich znajomych były młode.

Te piękności po prostu nie dawały mi przejścia, mówiły mi słowa, od których kręciło mi się w głowie. Czułem się jak samowystarczalny mężczyzna, wydając pieniądze na wszystko, co chciałem. A potem spotkałem-nazwijmy ją Ewa. Młoda, uwodzicielska, była gotowa dla mnie na wszystko — i sam nie zauważyłem, jak się w niej zakochałem. Jednak postawiła mi jedyny warunek: muszę się z nią ożenić.

Moja pierwsza żona zawsze mnie wspierała. Nasze dzieci odniosły sukces, to również jej zasługa. A ja po prostu nie mam siły wyjaśnić, jak to się stało.

Matka Ewy przygotowała wystawny obiad, a potem natychmiast zaczęła wysuwać swoje żądania, ponieważ lepiej wiedziała, jak żyć z córką. Ewa i mama dały mi kilka miesięcy na zerwanie związku z żoną, lub w przeciwnym razie nie będziemy mogli się dalej spotykać.

Kiedy wróciłem do domu, zacząłem obwiniać żonę za wszystko. Z dnia na dzień zacząłem coraz bardziej nienawidzić żonę. Na rodzinnej kolacji wymieniłem listę wszystkich jej „grzechów”, w tym nadwagę i fanatyczną wiarę.

Potem, nie mogąc tego znieść, powiedziała: od dawna wiem, o co chodzi, pozwalam ci iść do tej młodej dziewczyny, za którą biegasz od kilku miesięcy. Nagle wszyscy ją zaatakowali. Moja rodzona młodsza siostra, uderzyła moją żonę, a ja po prostu patrzyłem ze spokojem.

Żona spakowała się i odeszła ode mnie tego samego dnia. Prawie nic ze sobą nie zabrała. Dzieci próbowały nas pogodzić, ale moje kłamstwa przekonały ich, że nie warto tego robić.

Czułem się jak król – mogłem mieć naprawdę wszystko.

Z pewnością jest to bardzo przyjemne, gdy taka dziewczyna towarzyszy ci na wszystkich imprezach, ale to wszystko. Żyję jak w piekle. Ewa jest rozwiązła, ignorancka, bezduszna. Potrzebuje tylko moich pieniędzy.

Wkrótce zacząłem tęsknić za moją byłą żoną, za jej troską i pieszczotą.

Ewa nigdy nie gotowała, nie pracuje, po prostu siedzi cały dzień w domu. Urodziła mi dziecko, ale nie miałem takiej przyjemności jak wcześniej, wychowując wnuki i dzieci. Starsze dzieci oddaliły się ode mnie, a moja była żona, po moim odejściu, zaczęła wyglądać jeszcze piękniej.

Ewa zabroniła mi rozmawiać z moją rodziną. Czuję się niepotrzebny. Kiedyś popełniłem straszny błąd, ale nie mogę się do tego przyznać. Do niektórych rzeczy nie mogę się przyznać nawet pisząc ten list.

W końcu zdałem sobie sprawę, że wszystko ma swój czas. Z całym moim pragnieniem nie mogę być mężczyzną u szczytu dojrzałości płciowej. Naprawdę chciałbym cofnąć wszystko, powiedzieć słowa przeprosin żonie, pogodzić się z nią, spokojnie cieszyć się życiem. Jestem bardzo zazdrosny o pary, którym udało się przetrwać trudne chwile i pozostać razem bez względu na wszystko.

Gdzieś daleko, wciąż mam nadzieję, że pogodzę się z żoną, ale ona nie chce pozwolić mi być blisko. Wysyłałem jej wiele prezentów-zawsze je zwracała. Mówi, że już dawno mi wybaczyła, ale nie widzi już wspólnej przyszłości ze mną.

Boże, co mam teraz zrobić?

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts