Sąsiadka znalazła 5-letniego chłopca z jego młodszą siostrą w ramionach. Domyśliła się, co się stało i zaczęła działać

Mały Michałek z Tomaszowa Lubelskiego nie jest zwykłym 5-latkiem – ten mały chłopiec jest prawdziwym bohaterem, którego niejedna osoba może pochwalić za pomysłowość oraz dojrzałe zachowanie.

Pewnego dnia, gdy Judyta spędzała czas w swoim mieszkaniu, usłyszała pukanie do drzwi. Na progu stał 5-letni syn sąsiadki z jakimś zawiniątkiem w rękach. „Stał trzymając coś na rękach, a ja myślałam, że to lalka” – wspomina Judyta. To jednak nie była lalka, a jego kilkumiesięczna siostra. Judyta początkowo myślała, że chłopiec próbuje jej powiedzieć, że ich pies zdechł i potrzebują pomocy w wyniesieniu go, ale wkrótce zrozumiała, co tak naprawdę próbował jej przekazać.

Powiedział: – „Dzień dobry, nasza mama zmarła pod prysznicem, czy możesz się nami zaopiekować?”. Gdy tylko kobieta usłyszała te słowa, natychmiast zadzwoniła po karetkę pogotowia, która szybko przybyła na miejsce zdarzenia. Na szczęście okazało się, że mama dzieci nie umarła, a tylko zemdlała. To, co zrobił 5-letni chłopiec naprawdę wszystkich zszokowało – chłopiec myśląc, że jego mama umarła, postanowił szybko coś zrobić po to, aby on i jego siostra byli bezpieczni. Aby wydostać się z mieszkania, podstawił krzesło, by sięgnąć na półkę, na której zwykle mama kładła klucze do mieszkania. 

Owinął swoją młodszą siostrę kocem, aby było jej ciepło, a potem wraz z małą pobiegł do ich sąsiadki. Kiedy poprosił ją o pomoc, kobieta wezwała karetkę. Zespół ratowniczy udzielił pomocy mamie dwójki, która na szczęście żyła. Gdyby 5-letni Michałek zachował się inaczej, to ta historia pewnie miałaby zupełnie inne zakończenie. „Szczerze mówiąc, uratował mi życie, ponieważ mdlejąc uderzyłam głową o kant prysznica, więc gdyby syn nie wezwał pomocy nie wiem, czy nie skończyłoby się to zdecydowanie gorzej” – mówi mama chłopca.

Odważny czyn chłopca w jego miejscowości nie został niezauważony, a odważny chłopiec otrzymał od strażaków dyplom oraz hełm strażacki. Strażacy i pracownicy pogotowia ratunkowego chcą teraz rozpowszechnić tę historię, aby przypomnieć wszystkim rodzicom o potrzebie edukowania i tłumaczenia dzieciom, co należy robić w nagłych i niespodziewanych sytuacjach.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *