„Zobaczyłem ją rok później” – Jak może się zmienić kobieta, od której odszedł mąż?

Moja małżonka straciła cały swój urok. Zamiast ładnie ułożonej fryzury miała na głowie brzydkiego, potarganego koka i zamiast elegancko zrobionych paznokci krótkie i bez grama lakieru. Nie nosiła już kobiecych sukienek, które lubiła wcześniej na siebie zakładać. Teraz żona zaczęła nosić bezkształtne swetry i rozciągnięte spodnie. W dodatku przestała nakładać makijaż. Kiedy żona budziła się rano, myła się i natychmiast po tym przystępowała do prac domowych, zapominając o doprowadzeniu siebie do lepszego stanu. Przybrała na wadze, co jeszcze bardziej wpłynęło na jej wygląd – pojawił się cellulit, rozstępy i boczki.

Kiedy się poznaliśmy, żona była totalną pięknością. Wszyscy mężczyźni odwracali się za nią na ulicy, a ja byłem niesamowicie dumny, że to akurat mnie wybrała na swojego mężczyznę. Teraz wszystko zmieniło się dramatycznie. Po mieszkaniu chodziła istota, która nawet nie reguluje sobie brwi i nie zakłada stanika, a jej piersi są w coraz gorszej formie.

Wydawało mi się, że obecna kobieta i ta, którą była kiedyś to dwoje innych ludzi. W końcu podjąłem decyzję i stwierdziłem, że nie chcę dłużej z nią być, a potem od niej odszedłem.

Zdziwiłem się, gdy zobaczyłem ją rok później. Na spotkanie przyszła kobieta o nierealnej urodzie. Miała burzę rudych włosów, piękny makijaż i ubrania na sobie. Szła i przyciągała uwagę mężczyzn swoim pięknem. Miała na sobie obcisłą sukienkę, która podkreślała smukłą sylwetkę, jej włosy powiewały na wietrze, a oczy emanowały cudownym blaskiem.

Po nadwadze nie było już ani śladu. Jej dłonie ozdabiał pięknie zrobiony manicure, a na twarzy był umiejętnie zrobiony makijaż podkreślający jej urodę. Nie mogłem w to wszystko uwierzyć – to była prawdziwa królowa piękności i matka trojga moich dzieci.

Dopiero po naszym zerwaniu zrozumiałem, dlaczego żona tak się zmieniła.

Wtedy urodziła nasze trzecie dziecko. Skóra nie mogła szybko powrócić do poprzedniego stanu, to samo było z wagą. Ciało nie mogło zregenerować się tak szybko, ponieważ urodziła dwoje dzieci w niewielkim odstępie czasu. Co więcej, w międzyczasie musiała opiekować się dwójką małych dzieci. Gdzie miała znaleźć czas na różne zabiegi kosmetyczne? Kiedy i gdzie miała chodzić w swoich pięknych sukienkach, jeśli cały wolny czas poświęcała domowi i dzieciom?

W czasie, gdy nasze dzieci spały, żona próbowała spędzić ze mną chociażby i pół godziny. Nie miała czasu dla siebie. Uświadomiłem sobie, że żona wybierała ubrania, w których było jej po prostu wygodnie. Robiła szybkiego koka na głowie, ponieważ była to najprostsza i najszybsza fryzura, a rozciągnięte swetry i spodnie nosiła, ponieważ nie szkoda było ich zabrudzić czy porwać, co było dość częste przy dzieciach.

Pomimo całkowitego braku czasu moja żona zawsze wyglądała na szczęśliwą. W domu było przytulnie, czekało na mnie pyszne jedzenie, a ona zawsze była miła i przyjazna. Tylko głupiec mógł porzucić taką kobietę z powodu tymczasowych zmian w wyglądzie. Tym głupcem byłem.

Teraz dzieci są starsze, więc kobieta ma więcej czasu. Uczęszcza na fitness, dzięki czemu jej figura jest wspaniała. Pachnie przyjemnymi perfumami, a dłonie są piękne i zadbane. Dlaczego wcześniej nie zdałem sobie sprawy, że te wszystkie negatywne w moim mniemaniu zmiany są tymczasowe? Teraz to wiem – uświadomiłem sobie, że dzieci i żona były moim szczęściem, które straciłem, bo byłem egoistą i głupcem, który nie potrafił zrozumie sytuacji.

Niestety żona nigdy mi tego nie wybaczy, że zostawiłem ją w tak trudnym dla niej czasie. Teraz wiem, że zanim osądzi się kobietę i uzna ją za zaniedbaną najpierw trzeba zobaczyć, jak traktuje męża i jak zajmuje się domem. Najprawdopodobniej chodzi o to, że po prostu nie ma czasu, by zająć się sobą.

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts