Moja synowa nie potrafi uszanować nikogo i niczego!

Jak się zepsują, kupimy nowe…

– W ogóle nie lubię do nich chodzić, no cóż, chyba że sami mnie zapraszają – Skarży się Sonia do swojej przyjaciółki – Pozwoliłam im mieszkać w mieszkaniu mojej matki, ale staram się unikać kontaktu z nimi.

Najmłodszy syn Soni ma 30 lat i jest żonaty od dawna. Przez siedem lat małżeństwa, on, jego żona i dwaj synowie mieszkają w odziedziczonym po babci mieszkaniu i nie płacą nic poza mediami. Szczerze mówiąc, wcześniej najstarszy syn Soni mieszkał w tym mieszkaniu przez trzy lata, ale zaoszczędzili z żoną na mieszkanie i wyprowadzili się tuż przed ślubem najmłodszego syna.

W tym mieszkaniu wychowały się również starsze wnuki. Pierwsza synowa, to zaradna kobieta, kiedy była na urlopie macierzyńskim, pracowała na pół etatu i zarabiała dobre pieniądze. – Mówi dalej Sonia.

Zdarza się… – śmieje się przyjaciółka – ale jeśli nie zaczną oszczędzać, to przez długi czas będą zbierać na mieszkanie.

– Mój straszy syn ma się dobrze, mają swoje mieszkanie., a teraz synowa nie jest już na urlopie macierzyńskim i poszła do pracy.

Synowe mają  po prostu różne podejście do budżetu rodzinnego i jakiś czas temu synowa powiedziała mi raniące słowa.

– Jak można Ci coś złego powiedzieć? Zapewniłeś im nawet mieszkanie, ja marzyłabym tylko o takiej teściowej.

– Cóż, tak się złożyło, że zaczęłam wtykać nos w ich sprawy domowe. – Lamentuje teściowa

Rzeczywiście, często pomaga rodzinie swojego najmłodszego syna z wnukami, aby synowa nie brała wolnego, pomaga młodej rodzinie najlepiej, jak potrafi. Krótko mówiąc, nie zdarza się to często, ale zdarza się. Przyjechała, została z nimi, położyła dzieci do łóżek na drzemkę i sama poszła do kuchni po nich posprzątać. Spojrzała na naczynia i była przerażona,  stało się dla niej jasne, że synowej nie chce zmywać naczyń dokładnie. Myje od środka, ale na zewnątrz wszystko jest brudne i tłuste. Była tym bardzo zdenerwowana, szczególnie przygnębiający był widok patelni i garnków.

Wszystko w sadzy, cała kuchenka gazowa poplamiona, a niektórych plam nie da się już tak łatwo zetrzeć. Musiała  ciężko pracować, żeby to doczyścić, położyła umyte naczynia na ręczniku. W tym czasie wnuki się obudziły i zaczęły się dalej bawić.

Synowa wróciła do domu, podziękowała teściowej za opiekę.  Ale ta nic mówiła o bałaganie i o naczyniach. Miała wrażenie, że synowa nie zwróciła uwagi na zrobiony porządek.

Dzieci wyzdrowiały i zaczęły chodzić do przedszkola. Miesiąc później znowu się przeziębili, a synowa znowu dzwoni i prosi o pomoc. Babcia z radością zgodziła się pomóc.

Przychodzi, a w kuchni to samo! Wszystkie trudy poszły na marne. Znowu wszystko jest zabrudzone, nawet nie zmywała naczyń na bieżąco. Wnuki zasnęły, a ona znowu do kuchni, wyczyściła wszystk

– Ania – mówię do synowej po powrocie z pracy – Czy nie możesz myć dokładniej tych naczyń? Spójrz na patelnię, ledwo ją doczyściłam, nie tylko same naczynia wyglądają nieporządnie, ale powierzchnia cierpi. A wygląd czystych naczyń jest schludny, przyjemny, czy naprawdę trudno jest utrzymać czystość?

– Dlaczego to zrobiłaś? – rzuciła się synowa zamiast wdzięczności, – żal ci było garnków? Czy patelnia jest brudna? Mogę kupić wszystko nowe i kuchenkę, i patelnię i garnki. To łatwiejsze niż stać cały dzień i je myć. Ja dużo pracuje, nie mam czasu stać w kuchni całymi dniami, a mężowi to nie przeszkadza.

– Wow, kupi – śmieje się przyjaciółka – co za bogata kobieta. Dlaczego nie chce kupić własnego domu? Pomogliście jej, ale ona ma pretensje. Nie wiem jak ty, ale ja szybko powiedziałbym im, gdzie mają się udać. Jeśli jest arogancka, szczyci się dobrą pensją, to niech albo kupi własne mieszkanie, albo pójdzie na wynajem.

Czy uważacie, że teściowa ma w takiej sytuacji prawo robić uwagi synowej o brudnych naczyniach, skoro pomaga wnukom, czy lepiej milczeć, żeby nie robić awantury?

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts