Kiedy chciałam pomóc młodym, aby mój wnuk nie urodził się w cudzym mieszkaniu, zięć wezwał mnie na poważną rozmowę. Nie przewidziałam tego.

Niedawno córka znowu przyprowadziła do mnie moje wnuki i poprosiła, żebym się nimi zaopiekowała, gdy ona będzie miała masaż.

– Pokłóciliśmy się z Arturem po raz kolejny i nie mam z kim ich zostawić, więc możesz się nimi zająć, prawda? I tak nie masz nic do roboty – powiedziała mi córka, mając zamiar wyjść.

Mój zięć, Artur, to wspaniały człowiek. Kiedy on i Martusia się pobrali, zaproponowałam im, żeby zamieszkali u mnie, bo mam dużo miejsca, ale Martusia powiedziała, że jest temu przeciwna.

Postanowili najpierw wynająć mieszkanie i jednocześnie oszczędzać na własne lokum. Kiedy moja córka zaszła w ciążę, postanowiłam pomóc finansowo moim dzieciom, żeby mój wnuk nie mieszkał w cudzym mieszkaniu. Wtedy pewnego dnia zadzwonił do mnie zięć i zaprosił na poważną rozmowę. Powiedział, że odbierze mnie za dwie godziny. Siedząc w kawiarni, zięć poprosił mnie, żebym się nie wtrącał, bo jego rodzina z Martusią to „odrębne państwo” i mają swój statut i zasady.

Wtedy jeszcze bardziej szanowałam zięcia, bo zachował się jak prawdziwy mężczyzna, jak głowa rodziny. Dał jasno do zrozumienia, że nie podoba mu się obecność osób trzecich w ich rodzinnych sprawach. Z tego powodu czasami kłóciliśmy się, gdy Martusia zostawiała dzieci u mnie na swoje imprezy czy zabiegi kosmetyczne.

– Nie, córko, będziesz musiała sama to załatwić. – powiedziałam zatrzymując córkę tuż przed wyjściem.

Była zła, ale jestem pewna, że postąpiłam słusznie.

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts