“Urodziłam największe dziecko dnia”. Tak wyglądały jej oczy po porodzie

Poród naturalny to ogromny wysiłek. Choć zdarzają się przypadki kobiet, które rodzą błyskawicznie i niemal bezboleśnie, to jednak u większości mam, wydanie dziecka na świat to niezła “harówka”. Ta mama zdecydowała się urodzić siłami natury największe dziecko tego dnia na porodówce. Poród przypłaciła popękanymi naczynkami na twarzy i w oczach.

Nie od dziś trwa dyskusja nad tym, do jakiej wielkości noworodka można bezpiecznie rodzić naturalnie. Położnicy są ostrożni w swoich osądach, twierdząc, że wiele zależy od budowy mamy i rozmiaru główki dziecka.

Część kobiet decyduje się by rodzić siłami natury większe noworodki. Jedną z nich jest Maira, mama prowadząca TikTokowy profil o nazwie @reynaybella. Jej filmik z porodu obejrzało prawie 4 i pół miliona użytkowników serwisu.

Urodziła największe dziecko dnia

Synek, którego urodziła Maira ważył 4 i pół kilograma. Na wideo, które pokazała widać, jak pełna pozytywnego nastawienia szykuje się do przywitania go na świecie. Na początku ma na tyle dobry humor, że pomiędzy skurczami ma jeszcze siły, by mąż prostował jej włosy. Później jej nastawienie się zmienia. Widzimy ją obolałą i zmęczoną, by na końcu zobaczyć jej oczy po porodzie. Są całe przekrwione z popękanymi naczynkami.

“Urodziłam największe dziecko tego dnia. Eksplodowało każde naczynie krwionośne na mojej twarzy” – napisała w swoim tiktokowym filmiku.

“Wygląda jak 3-miesięczne dziecko”

Po kadrach pokazujących wygląd jej oczu, kobieta wrzuciła też, jak wyglądał jej synek. Internauci byli rozbawieni tym, jak duży był chłopczyk. Część osób pisała, że mógłby od razu iść do przedszkola.

“Wygląda jak mój syn w wieku trzech miesięcy” – skomentowała wygląd noworodka jedna z internautek.

Użytkowniczka TikToka nie minęła się z prawdą. Średnia waga dziecka 2-miesięcznego to 4 kg- 6,5 kg, a 3-miesięcznego: 4,5 kg- 7,5 kg.

Mimo traumatycznego wyglądu młodej mamy po porodzie, jak sama przyznaje, najważniejsze jest, że ona i jej synek są cali i zdrowi. Wygląd jej oczu po krótkim czasie wrócił do normy i nie żałuje decyzji o porodzie siłami natury.

@reynaybella #fyp #foryou #laboranddeliverystruggles #foryoupage #noepidural ♬ The Good Part – AJR

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *