Ożeniłeś się ze mną, czy z nią? Pozwól swojemu tacie jej pomóc i wypełniać całą listę życzeń!

– Idź znowu do mamy! – Krzyknęła zirytowana Kasia.

– Sugerujesz, że zostawię ją w tarapatach? Twoja mama mieszka daleko, a moja blisko, więc muszę jej pomóc! – Odpowiedział Witek.

Ostatnio często kłócili się z powodu teściowej. Mężczyźnie wydawało się, że jego żona po prostu nie lubi jego matki. Uważał, że jego mama jest znudzona, chora, potrzebuje wsparcia i pomocy, a ona tylko przewraca oczami. Chociaż w rzeczywistości Kasia nie traktowała tak swojej teściowej.

Kiedy mama poprosiła o pomoc, Witek rzucał wszystko i jechał jej pomóc. W razie potrzeby brał wolne w pracy lub zrywał się w środku nocy,tylko po to, by nie urazić mamy. Na jej urodziny wręczał jej najdroższe prezenty, choć odbywało się to ze szkodą dla dobrobytu jego rodziny.

– Włóczysz się z matką po rynku, zamiast poświęcić ten czas dzieciom! – Kasia wpadła w panikę, gdy jej mąż wrócił z zakupów z teściową.

– Sama by tego nie zrobiła!

– Ja też nie mogę tego zrobić! Ożeniłeś się ze mną czy z nią? Pozwól swojemu tacie jej pomóc, a nie wypełniasz całą listę jej życzeń!

Witek nie wiedział, co odpowiedzieć żonie, bo po części miała rację. Z drugiej strony nie mógł odmówić matce, chociaż naprawdę poświęcił jej dużo pieniędzy i czasu. Rozumiał, że jego ojciec by tego nie zrobił, więc jedyna nadzieja była w nim. Nie zostawi własnej matki w tarapatach.

***

Mój klient opowiedział mi tę historię i wiem, że to często zdarza się w rodzinach. Kobiety często wychowują dla siebie synów, którzy później we wszystkim im pomagają. Po prostu nie chcą ich puścić i trzymają z całych sił, uciekając się do litości, manipulacji, a nawet gróźb.

Dorośli synowie boją się urazić swoje matki, ale obrażają swoje żony. Są pewni, że małżonka może być cierpliwa, a matka nie. Czy to jest ok? Jeśli stworzyłeś własną rodzinę, powinieneś być za nią odpowiedzialny.

Wiem, że wielu uważa matkę za osobę świętą, ale to nie jest powód, by lekceważyć swoje żony. Teściowe często odwracają synów przeciwko synowej i nawet nie rozumieją, jak rujnuje się ich życie. Mąż i żona powinni zachować pewne reguły, dlatego bardzo ważne jest ograniczenie życia osobistego i budowanie właściwych relacji z innymi bliskimi.

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts