Doda dostała prestiżową nagrodę! Jak zareagowała “najlepsza polska artystka”?

Uroczysta gala rozdania Europejskich Nagród Muzycznych MTV w tym roku się nie odbyła. Nie oznacza to jednak, że głosy fanów zostały oddane na marne. Laureaci MTV EMA 2023 zostali właśnie ogłoszeni. Wśród nich znalazła się także polska artystka: Doda!

Gala rozdania Europejskich Nagród Muzycznych MTV (ang. MTV European Music Awards) miała się odbyć w Paryżu w niedzielę 5 listopada. Uroczysta impreza zastała jednak odwołana ze względu na eskalację konfliktu pomiędzy Izraelem a Palestyną. Pomimo tego, że gala się nie odbyła, laureaci zostali ogłoszeni.

Doda została okrzyknięta najlepszą polską artystką

O Europejską Nagrodę MTV walczyli także wokaliści z Polski. Wśród nominowanych znaleźli się: Kasia Nosowska, Mrozu, Sanah i Vito Bambino oraz Doda. Konkurencja była naprawdę duża, ale zwycięzca mógł być tylko jeden. MTV EMA w tym roku zwyciężyła Doda. Wokalistka pochwaliła się swoim sukcesem w mediach społecznościowych. Przy okazji podziękowała swoim fanom za oddawanie głosów, które zapewniły jej zwycięstwo.

“Zrobiliście to! Najlepszy polski artysta MTV EMA 2023. Dziękuję!” — napisała uradowana Doda na Instagramie.

Laureaci MTV EMA 2023

Doda ma na swoim koncie już trzy nagrody w ramach MTV EMA. Statuetki otrzymała także w 2007 i 2009 r. W tym roku polska wokalistka znalazła się w zacnym gronie laureatów. Artyści z całego świata walczyli o nagrody w 19 kategoriach. Dzięki głosom fanów wyróżnieni zostali m.in.: Taylor Swift jako najlepszy artysta, oraz za najlepszy występ na żywo. Zdobyła także jedyną nagrodę, która przyznawana jest bezpośrednio przez organizatorów uroczystości. Taylor Swift otrzymała statuetkę za najlepszy teledysk do piosenki “Anti-Hero”.

Lana Del Rey ponownie zdobyła nagrodę w kategorii najlepsza alternatywa, poprzednią otrzymała w 2015 r. Za to Billie Eilish wybrano najlepszym wykonawcą Pop.

Pełną listę laureatów można zobaczyć poniżej.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *