Były ksiądz stracił głowę dla swojej uczennicy. To dla niej porzucił sutannę

Spotkali się w szkole. On, jako ksiądz, był nauczycielem religii, a ona uczennicą klasy maturalnej. I choć mężczyzna wspomina, że “zaczęło się tak bardzo niewinnie”, od pisania na Facebooku, to przez dłuższy czas para musiała się ukrywać. W pewnym momencie duchowny zdecydował się porzucić kapłaństwo i ułożyć sobie życie z Karoliną, która była jego uczennicą.

Maciej to były ksiądz, który postanowił porzucić sutannę i założyć rodzinę z kobietą, w której się zakochał. Choć para poznała się w szkole, a Karolina była jego uczennicą, mężczyzna nie kryje się z tym, jak wyglądały początki ich związku.

Był księdzem, jak zakochał się w uczennicy. “Przykuwała uwagę”

Maciej, były duchowny, chętnie opowiada na swoich profilach społecznościowych o tym, jak poznał się z partnerką. Spotkał ją, gdy pracował w liceum jako nauczyciel religii.

Ona była taką osobą, która przykuwała uwagę — była bardzo sympatyczna, miła, wesoła, zabawna

— opisuje ukochaną, która wówczas była w klasie maturalnej.

Jak to się stało, że między uczennicą a nauczycielem nawiązała się bliższa relacja? Były ksiądz wyjawia, że zaczęło się korespondencji za pośrednictwem Facebooka.

I gdzieś, od słowa do słowa, zaczęło się pisanie na messengerze. Później okazało się, że zaiskrzyło między nami

— opisuje Maciej, który dodaje, że miłość do kobiety nie była jedynym powodem, dla którego postanowił porzucić sutannę. Mężczyzna chciał założyć rodzinę i czuł się samotny, a dodatkowo czuł rozczarowanie kapłaństwem i obłudą innych duchownych.

Spotykali się pod osłoną nocy. Teraz mają dziecko

Z początku ich związek nie należał do najłatwiejszych — dopóki Maciej oficjalnie nie odszedł z Kościoła, on i Karolina zmuszeni byli do ukrywania się. Były ksiądz przyznaje, że przez potajemne spotkania “pod osłoną nocy” wiele ich ominęło. Nie mogli wyjść do kina czy na kolację, więc gdy Maciej porzucił kapłaństwo, para zaczęła nadrabiać życie towarzyskie.

Chciałem Karoli wynagrodzić to czekanie i brak takiej swobody, odkąd mnie poznała. Byłem jej bardzo wdzięczny, że wykazała się naprawdę dużą cierpliwością i zaufaniem, że wierzyła w to wszystko, co jej mówiłem i po prostu czekała. To sprawiło, że ja jeszcze bardziej ją pokochałem. Trudno mi było w to uwierzyć, że spotkało mnie takie szczęście w postaci Karoli

— opowiada były ksiądz.

Dziś para jest szczęśliwym małżeństwem i wspólnie wychowuje syna. Maciej pracuje w klinice weterynaryjnej i jest zadowolony z tego, jak potoczyło się jego życie. “Nie żałuję, bo teraz wiem, co to szczęście” — mówi.Maciej Leszczyński – byłem księdzem / YouTubeMaciej Leszczyński – byłem księdzem / YouTube

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts