Ta niesamowita historia miała miejsce pod koniec lat 90. W moim rodzinnym szpitalu położniczym doszło do zamiany niemowląt. Wyobraźcie sobie jakie to musiało być przerażające dla ich rodziców.

Tę historię opowiedziała mi moja mama, która była wówczas położną. Przyjęto na oddział dwie kobiety, które bardzo podobnie się nazywały – powiedzmy Anita Nowak i Aneta Nowak (choć dla ochrony prawdziwych nazwisk oczywiście je zmieniłam na potrzeby historii). Kobiety urodziły córeczki w niewielkim odstępie czasu, a poród odbierał jeden lekarz, który biegał od jednego łóżka do drugiego.

Po wyjściu matek ze szpitala, w obu rodzinach pojawiły się nieporozumienia i skandale, których powodem było to, że dziewczynki w ogóle nie przypominały swoich rodziców. Mąż Anity oskarżył żonę o to, że córka nie jest jego, ponieważ oboje byli jasnowłosi, a dziewczynka urodziła się z ciemną karnacją i czarnymi włoskami. Wkrótce para się rozstała, a dziewczynka pozostała z matką. Z kolei mąż Anety także nie mógł zrozumieć, dlaczego jego dziecko miało tak jasną skórę, skoro zarówno on, jak i żoną wyglądają zupełnie inaczej i mają korzenie hiszpańskie. Ich rodzina również się rozpadła, a córka została z matką.

Mąż Anety, tuż przed rozwodem postanowił dla pewności zrobić test DNA, ale takiego wyniku się nie spodziewał – okazało się, że córka nie jest spokrewniona ani z nim, ani z Anetą. Długo walczyli ze szpitalem, by uzyskać informacje jak mogło dojść do wydania im obcego dziecka i dopiero po prawie 10 latach doszli jaka była prawda. Do pomyłki doszło z uwagi na niesamowite zbiegi okoliczności – podobne imiona i nazwiska matek oraz godziny obu porodów.

Aneta postanowiła odnaleźć swoją prawdziwą córkę, mimo ogromnej miłości do dziecka, które tyle lat wychowywała. Nie mogła się jednak pogodzić z tym, że nie miała przy sobie rodzonej córki. Zdecydowała się iść do sądu. Po wielu trudach i zmaganiach, wygrała sprawę i w końcu mogła ponownie spotkać córeczkę, którą jej odebrano. W tym momencie obie dziewczynki są pełnoletnie i po spotkaniu obu matek, były wychowywane niemal jak siostry – czuły jakby miały dwie matki.

Anita ponownie wyszła za mąż i urodziła jeszcze dwoje dzieci, a małżeństwo Anety zostało ocalone po tym, jak przyszły wyniki testów DNA i para również miała jeszcze dwoje dzieci. Teraz wszyscy tworzą wielką rodzinę. Mimo tych trudnych i skomplikowanych początków, obie kobiety są wdzięczne, że los połączył je ponownie z ich córeczkami. Przez ostatnie lata starali się nadrobić stracony czas i cieszyli się życiem jako prawdziwa rodzina.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *