„Mam pewność, że dziś w nocy Szymon Marciniak został zawieszony i nie jest brany pod uwagę jako sędzia główny finału Ligi Mistrzów” – powiedział Smokowski dziś rano na „Kanale Sportowym”.

Jak dodał Tomasz Smokowski, polski wiceprezydent Zbigniew Boniek oraz minister sportu Kamil  Bortniczuk zaangażowali się w tę sprawę i „próbują to odkręcić”. „To jakaś piramidalna histeria” – skomentował dziennikarz.

Skrajnie lewacka organizacja „Nigdy więcej”, ze współpracy z którą już dawno zrezygnowały kolejne polskie kluby, złożyła do UEFA donos na polskiego arbitra za to, że ten jakiś czas temu skorzystał z zaproszenia i wziął udział w zorganizowanej przez polityka Sławomira Mentzena konferencji biznesowej „Everest”.

UEFA jest świadoma zarzutów dotyczących Szymona Marciniaka i domaga się pilnych wyjaśnień. UEFA i cała społeczność piłkarska brzydzi się »wartościami« promowanymi przez wspomnianą grupę i traktuje te doniesienia bardzo poważnie. Kolejne oświadczenie zostanie wydane jutro, po zapoznaniu się ze wszystkimi dowodami” — tak brzmiało oświadczenie UEFA przekazane Przeglądowi Sportowemu Onet.

Prezydentem UEFA jest Słoweniec Aleksander Ceferin, który optuje za przywróceniem sportowców z putinowskiej Rosji do rywalizacji na arenie międzynarodowej.

„Rosyjscy sportowcy cierpią, a to łamie mi serce” – tłumaczył Ceferin.