Chłopak grał na ulicy, żeby zebrać pieniądze na operację mamy: dostał wsparcie od małej dziewczynki

Od mniej więcej sześciu miesięcy koło Rynku w naszym mieście gra uliczny muzykant. 17-latek śpiewa znane przeboje przy akompaniamencie gitary. Codziennie stoi w tym samym miejscu: w dni powszednie gra wieczorami, a w weekendy – od rana do wieczora.

Obserwuję go, ponieważ pracuję w tej okolicy i już się przyzwyczaiłam do tego, że wracam domu przy dźwiękach gitary. Zawsze staram się mu wrzucić do puszki jakieś drobne, które akurat mam w portfelu.

Wraz z nadejściem lata chłopak zaczął przychodzić i grać już koło dziewiątej rano. Nigdy nie robił sobie wolnego. Byliśmy zaskoczeni: jak to jest, taki młody człowiek, a cały czas pracuje.

Pewnego dnia do mojej koleżanki z pracy przyszła jej córeczka, Łucja. Ma dopiero 5 lat. Przez chwilę słuchała muzyki i tańczyła do jego piosenek. Następnego dnia znowu przyszła po mamę do pracy, tym razem z kwiatem w dłoni. To była mała stokrotka. Zapytaliśmy, od kogo ją dostała.

„Sama zerwałam, żeby dać w prezencie”, odpowiedziała Łucja.

Od razu podbiegła do naszego ulicznego grajka i wręczyła mu kwiatka. A chłopak się rozpłakał. Nikt z nas z nim wcześniej nie rozmawiał i nie wiedzieliśmy, dlaczego codziennie gra. Okazało się, że zbiera pieniądze na leczenie matki.

Kiedy się o tym dowiedzieliśmy, poczuliśmy się okropnie. Wstydziliśmy się naszej obojętności. Zorganizowaliśmy w pracy zbiórkę pieniędzy. Pomogliśmy chłopakowi, którego mama poważnie zachorowała, a wychowywała go samotnie. Później ludzie zaczęli go nawet zapraszać, żeby śpiewał w kawiarniach i na letnich festynach.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *