Urodziła gigantyczne niemowlę. O ciąży dowiedziała się podczas porodu

24-latka, która cierpiała na zespół policystycznych jajników, powiedziano, że zajście w ciążę może być dla niej problemem. Jakie było jej zdziwienie, gdy wylądowała na oddziale ratunkowym z silnymi bólami kręgosłupa i dowiedziała się, że zaraz urodzi dziecko, któremu widać już główkę.

Ceira Sutherland twierdzi, że sześć tygodni przed porodem miała okres i zawsze stosowała antykoncepcję. Nic nie wskazywało na to, że jest w ciąży — nie miała porannych nudności ani wcześniejszych skurczy. Aż do dnia porodu, kiedy to po pracy złapał ją paraliżujący ból brzucha i pleców.

Szkocja. 24-latka nie wiedziała, że jest w ciąży

Ceira urodziła w listopadzie 2022 r. zdrową córeczkę, choć nie miała pojęcia, że będzie miała dziecko. Przez cały okres ciąży zabezpieczała się tak, jak dawniej i imprezowała — tak, jak dawniej. Piła alkohol i tańczyła, nigdy nie skarżąc się na dolegliwości typowe dla okresu ciąży.

Nawet nie myśleliśmy jeszcze o posiadaniu dzieci. Mam PCOS, więc dość wcześnie powiedziano mi, że mogę nawet ich nie mieć” — wyznała Szkotka.

Dwa dni przed porodem kobieta poszła na 11-godzinną zmianę do pracy, gdzie doznała nagłego ataku bólu. Po powrocie do domu ten nie ustąpił, więc zaniepokojona Ceira udała się razem z mężem do szpitala. Tam najpierw wskazywano na pęcherzyk żółciowy, a test wyszedł pozytywnie. Ten i jeszcze jeden — ciążowy.

Z zaskoczenia urodziła prawie 5-kilogramowe dziecko

Z uwagi na to, że Ceira poinformowała w szpitalu o niedawnym okresie, lekarz uznał, że ciąża ma co najwyżej 20 tygodni. Gdy następnego dnia podeszła do niej pielęgniarka, kobieta usłyszała, że zaczyna rodzić.

“Wtedy w szalonym pośpiechu zabrano mnie na oddział porodowy. W tej sali czekało na mnie mnóstwo lekarzy. Myślałam, że to będzie malutkie dziecko, ale nie wiedziałam, czy był to wiek, w którym można przeżyć” — wspomina.

Kiedy zaczęłam rodzić i wyciągnęli głowę, powiedzieli: «To na pewno nie jest 20-tygodniowe dziecko

— mówi Ceira. Jej córka, Amelia, ważyła niemal 5 kg w dniu porodu.

Choć kobieta miała ogromne poczucie winy, że nieświadoma ciąży piła alkohol, dziewczynka urodziła się zdrowa.

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts