Kiedy kobieta wygląda naturalnie, wtedy przyciąga mężczyznę. Nas nie pociąga stan manicure, nie obchodzi nas to, że jest nieumalowana. Nie przeszkadza nam nawet jej mały pryszcz.

Alicja, moja dawna znajoma, nie jest już specjalnie młoda, była trzykrotnie zamężna i tyleż samo razy rozwiedziona. Była jedną z tych towarzyskich dam, obok których nie można przejść obojętnie: miłośniczka imprez, zawsze z kieliszkiem wytrawnego francuskiego wina w ręce, jaskrawymi długimi paznokciami i przepięknymi sukienkami. Zawsze myślałem, że ma duże doświadczenie w nietrwałych romansach. Pewnego razu nie wytrzymałem i zapytałem ją o to.
– Prawie nigdy nie miałam przelotnego romansu! – uśmiechnęła się – I sama w to nie wierzę.
– Ale jak to możliwe? Przecież jesteś taka uwodzicielska i piękna, marzenie każdego mężczyzny!

– Jednak doświadczenie pokazuje coś przeciwnego. Tak, to zabrzmi dziwnie, ale prawie wszystkie moje romanse zaczynały się wtedy, gdy nie byłam przygotowana.
– Co masz na myśli? – zapytałem.
– Pewnego razu odwiedziłam przyjaciółkę na działce. Było wczesne popołudnie, miałam na sobie dres, nieupięte włosy i opuchniętą twarz. Zdecydowałyśmy smażyć kiełbaski na grillu w ramach obiadu, a w zasadzie późnego śniadania. Wzięłam jedną kiełbaskę do ust, żeby spróbować czy jest wystarczająco ciepła, a tu nagle pojawia się „książę”. Zgubił się i postanowił do nas wejść, zapytać o drogę. W tym momencie wyglądałam zapewne dziwnie, po prostu fatalnie, a on, kiedy już stał się moim mężczyzną, przyznał, że właśnie to go urzekło, że wyglądałam naturalnie.

Okazuje się, że to właśnie takie rzeczy podobają się mężczyznom. Prawdziwe. Kiedy kobieta wygląda naturalnie – to przyciąga mężczyznę. Nas nie pociąga stan manicure, nie obchodzi nas to, że jest nieumalowana. Nie przeszkadza nam nawet jej mały pryszcz. Wyglądanie idealnie – to kwestia kobieca. A kiedy jest elegancko ubrana i w pełnym makijażu – jest jak dzieło sztuki. Można się zachwycać, podziwiać i składać komplementy, ale zbliżać się nie można. Kobieta martwi się tylko o jedno – żeby wyglądać idealnie w każdej sytuacji. A my, mężczyźni, zwracamy uwagę na coś innego, dostrzegamy atrakcyjność i kobiecość w czymś innym.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *