Warszawiacy wybrali Warszawiankę Roku 2023. Kto zwyciężył w plebiscycie?

Mieszkańcy Warszawy wybrali Warszawiankę Roku 2023. W tegorocznym plebiscycie zwyciężyła dr Katarzyna Kasia, filozofka, wykładowczyni akademicka, publicystka. Statuetkę otrzymała z rąk prezydenta miasta Rafała Trzaskowskiego.

Plebiscyt Warszawianka Roku ma na celu wyłonienie wyjątkowych osób, które swoją działalnością przyczyniły się do rozwoju lub promowania Warszawy. Laureatka powinna nie bać się wyznaczać nowych kierunków, dzielić się pozytywną energią, inspirować oraz motywować.

10 nominowanych Warszawianek

Wyniki konkursu ogłoszono we wtorek 21 listopada wieczorem w trakcie uroczystej gali. Na wydarzeniu było obecnych 10 nominowanych kobiet: Krystyna Budnicka, Zofia Czekalska, Marzena Dębska, Kamila Ferenc, Sylwia Gregorczyk-Abram, dr Katarzyna Kasia, dr Hanna Machińska, Katarzyna Nicewicz, Agnieszka Szpila i Justyna Wydrzyńska.

Pojawili się również prezydent miasta Warszawy Rafał Trzaskowski oraz wiceprezydentki Renata Kaznowska, Aldona Machnowska-Góra i Beata Michalec, radna m.st. Warszawy.

— Tegoroczna laureatka to warszawianka, która z miastem jest związana metryką, wykształceniem i sercem oraz pracą. Uczy kobiety, jak walczyć o swoje prawa, uczy mężczyzn, jak funkcjonować w prawdziwym równouprawnieniu. Jej zawodem jest zmiana świata na lepszy. Warszawianka Roku 2023 przekonuje, że zmiana zaczyna się od słowa. A jej słowa są głośno słyszalne – powiedział o laureatce Rafał Trzaskowski.

Katarzyna Kasia tegoroczną laureatką

Tytuł Warszawianki Roku 2023 i statuetkę z rąk prezydenta miasta otrzymała Katarzyna Kasia. Kobietę doceniono za jej osiągnięcia społeczne i naukowe. Katarzyna Kasia jest wykładowczynią akademicką w Akademii Sztuk Pięknych i Akademii Teatralnej. Od 2019 r. jest komentatorką w audycji TVN24 “Szkło Kontaktowe”, a od lutego 2020 r. prowadzącą program. Została stałą też publicystką w “Kulturze Liberalnej”, a także prowadzi wideopodcast “K2” z Karoliną Wigurą. W 2023 r. zaczęła pisać felietony dla Newsweek Polska.

— Dziękuję wszystkim warszawiankom i warszawiakom, którzy zechcieli oddać na mnie swój głos. Warszawa to pierwsza afiliacja, która przychodzi mi do głowy, kiedy ktoś pyta, skąd jestem. Jestem bardzo szczęśliwa i przyjmuję to zobowiązanie. I dziękuję, że mogłam się znaleźć w gronie tak cudownych kobiet, nominowanych do tytułu Warszawianki Roku 2023 — powiedziała Katarzyna Kasia.

— Jestem przekonana też, że warszawska syrenka trzyma miecz nie od parady i wykorzysta go, żeby Warszawa była miastem, w którym prawa kobiet są bez wątpienia prawami człowieka i są szanowane — dodała.@rafal.trzaskowski / Twitter

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts