USA: Joe Biden przewrócił się podczas ceremonii w Akademii Sił Powietrznych

Joe Biden przewrócił na scenie w trakcie ceremonii rozdawania dyplomów na Akademii Sił Powietrznych w Colorado Springs. Po chwili prezydent USA wstał i poszedł o własnych siłach.

Do upadku doszło po tym, jak prezydent Joe Biden uścisnął dłoń i podał dyplom ostatniemu z absolwentów. Odchodząc, potknął się o czarną torbę z piaskiem leżącą na scenie i przewrócił. Kiedy towarzyszący mu żołnierze Sił Powietrznych pomogli mu wstać, był w stanie iść o własnych siłach. Według dziennikarzy towarzyszących Bidenowi, prezydent wydawał się nie doznać urazu.

“Nic mu nie jest. Na scenie leżał worek z piaskiem, gdy podawał rękę” – napisał na Twitterze dyrektor ds. komunikacji Białego Domu Ben LaBolt.

W sieci pojawiły się nagrania z momentu upadku prezydenta.

Najstarszy urzędujący prezydent USA

Joe Biden, który w ubiegłym roku skończył 80 lat, jest najstarszym urzędującym prezydentem USA. W ostatnim corocznym badaniu medycznym jego lekarz przekazał, że prezydent doświadcza sztywności podczas chodu.

W czwartek Biden wygłosił przemówienie i uczestniczył w ceremonii rozdania dyplomów w Akademii Sił Powietrznych w Colorado Springs. Po zakończeniu przemówienia uścisnął dłoń każdemu z ponad 900 absolwentów, co trwało ponad dwie godziny.

 

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts