Dmitrij Miedwiediew o Ukrainie: Żaden kraj nie może sobie pozwolić na negocjacje z terrorystami

To akt terroryzmu i nie ma innego sposobu, aby go zakwalifikować. Jeśli jest to akt terroryzmu, jest tylko jeden sposób, aby na niego zareagować. Żaden kraj nie może sobie pozwolić na negocjacje z terrorystami, terrorystów należy zniszczyć – powiedział wiceprzewodniczący Rady Bezpieczeństwa Dmitrij Miedwiediew, odnosząc się do ataków dronów na terenie Rosji.

Wypowiedź Miedwiediewa opublikowała państwowa agencja TASS, która władze ukraińskie określa mianem “reżimu”.

Wiceprzewodniczący Rady Bezpieczeństwa zamieścił na Telegramie wideo, na którym widać, jak rozmawia z rosyjskimi żołnierzami na poligonie w obwodzie wołgogradzkim. Podczas wizyty odniósł się do ataków dronów na terenie Rosji. 

– Dla wszystkich jest jasne, że był to atak absolutnie terrorystyczny, to nie była bitwa wojskowa, nie akcja zbrojna. To nawet nie pasuje do żadnych zasad prowadzenia wojny – powiedział Miedwiediew.

“Celem zaszkodzenie ludności cywilnej”

Jego zdaniem celem działania było “wyrządzenie szkody ludności cywilnej i tylko to, bo te środki zniszczenia, te drony, które zostały użyte, nie mogą uszkodzić ani obiektów wojskowych, ani budynków administracji publicznej”.

– Cel był prosty – wyrządzić szkody, jakoś zaszkodzić ludności cywilnej – powtórzył Miedwiediew.

Polityk znalazł też miejsce na krytykę sojuszników Kijowa. – Nasz wróg już teraz zachowuje się jak terrorysta, charakteryzuje w bardzo specyficzny sposób zarówno reżim ukraiński, jak i tych, którzy za nim stoją – przede wszystkim Amerykanów i Europejczyków, którzy de facto weszli na wojenną ścieżkę z nami – podkreślił Miedwiediew.

Podkreślił, że “akty terrorystyczne muszą wiązać się z możliwie najsurowszym odwetem”.

 

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts