USA. Pożar kościoła. Świadkowie mówią o uderzeniu pioruna

W USA całkowicie spłonął zabytkowy kościół w miasteczku Spencer w stanie Massachusetts. Świadkowie twierdzą, że w świątynię uderzył piorun wywołując pożar. Strażakom nie udało się ugasić pożaru.

Zgłoszenie o pożarze w liczącym 12 tys. mieszkańców Spencer w stanie Massachusetts, strażacy otrzymali w piątek po godz. 15 czasu miejscowego. Palił się zabytkowy – z 1863 r. – kościół First Congressional Church przy Main Street.

USA. Pożar kościoła. W świątynię uderzył piorun

Na nagraniach udostępnionych w mediach społecznościowych widać gwałtownie rozprzestrzeniający się ogień, z którym próbowali bezskutecznie walczyć strażacy. Ogień zajął całą świątynię, a płomienie sięgały na wysokość kilku metrów.

Pożar objął także kościelną wieżę. Na materiał wideo widać, jak jej konstrukcja zawala się na objęty płomieniami budynek kościoła.

Świadkowie cytowani przez lokalne media, m.in. NBC Boston, przekazali że do pożaru doszło w wyniku uderzenia pioruna w kościelną wieżę. Służby nie potwierdziły tej informacji. Nie wiadomo także czy w trakcie pożaru ktokolwiek odniósł obrażenia.

 

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *