Marzena przez dwa lata była jedynie pielęgniarką dla jego matki.

Marzena zdołała poślubić bardzo poważnego mężczyznę. Wszystkie jej przyjaciółki bardzo jej zazdrościły. Igor miał własną firmę, mieszkanie w drogim, luksusowym budynku, kilka samochodów i domek na wsi. A wszystko to w wieku trzydziestu dwóch lat.

Marzena jednak dopiero niedawno ukończyła uniwersytet, przez rok pracowała jako nauczycielka w szkole. Latem pobrali się z Igorem.

Po ślubie Igor zdecydował, że jego żona nie musi pracować za tak niską pensję. Kazał jej zostać w domu, zadbać o swoje życie i przygotować się na urodzenie dzieci. Marzena nie miała nic przeciwko temu.

Pierwszy rok małżeństwa był jak bajka. Oboje podróżowali do różnych krajów, przywieźli stamtąd wiele wspomnień i drogich zakupów, ale ona nie miała gdzie nosić nowych ubrań.

Przyjaciele Marzeny pracowali przez cały tydzień, a w weekendy wykonywali prace domowe. Igor chodził na  imprezy, ale nigdy nie zapraszał na nie swojej żony.

Marzena była bardzo znudzona. Nie była w stanie zajść w ciążę, a uczucia do męża zaczęły słabnąć. Szybko kończyła prace domowe i chodziła z pokoju do pokoju, myśląc o swojej przyszłości.

Minął kolejny rok. Igor bardzo rzadko bywał w domu w ciągu dnia, a wieczorami przychodził zły i zirytowany. Mówił, że biznes nie działa tak, jakby tego chciał.

Najpierw powiedział żonie, że powinna wydawać mniej pieniędzy. A potem zaczął nawet żądać, aby była odpowiedzialna finansowo za wszystkie zakupy i rachunki.

Obliczył wszystko i przekonywał, że będą mogli żyć normalnie za połowę obecnych zarobków. Martwiło to Marzenę. Chciała wrócić do pracy, ale było to trudne.

Postanowiła iść na kursy, ale potem zachorowała matka Igora. Marzena musiała dbać o nią przez dwa lata, bo mąż przeniósł matkę do ich wspólnego mieszkania.

Kobieta robiła wszystko, opiekowała się chorą kobietą, ale jej mąż zaczął wracać do domu jeszcze rzadziej.

Kiedy zmarła jego matka, Igor zdystansował się od żony. Prawie przestał z nią rozmawiać, unikał bezpośrednich spojrzeń, zaczął spędzać więcej czasu w pracy, a w weekendy praktycznie nie pojawiał się w domu.

Marzena nie mogła zrozumieć, co się stało, dopóki nie pojechała do dawnego domu teściowej, w którym nie była od kilku lat.

Za zamkniętymi drzwiami słychać było płacz dziecka. Marzena była bardzo zaskoczona, bo myślała, że ​​to mieszkanie jest puste. Zdecydowała się zadzwonić.

Drzwi otworzyła nieznana młoda kobieta. Okazało się, że Igor założył kolejną rodzinę i osiedlił ją w tym domu jeszcze przed chorobą swojej matki. Kiedy matka Igora zachorowała, od razu przyprowadził ją do swojej pierwszej żony.

To okazało się szokiem dla Marzeny. Zrozumiała, że ​​nie zdoła uratować swojego małżeństwa.

Wyjechała do innego miasta, zabrała tylko małą torbę z najpotrzebniejszymi rzeczami. Nie chciała, żeby żadne przedmioty przypominały jej o małżeństwie i o tym, jak złe było jej życie…

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts