USA. Kalifornia: Sprzątali dom po zmarłym ojcu. Znaleźli prawdziwy skarb

Sprzątali dom w Kalifornii po zmarłym ojcu i nie byli świadomi jaki skarb odkryją. Pod wieloma rzeczami, w ciasnym zakamarku, znaleźli worki i skrzynie wypchane starymi, cennymi monetami.

John Reyes wraz z żoną sprzątał dom swojego teścia, gdzie natknął się na prawdziwy skarb. Budynek został postawiony na początku XX wieku. Teść i jego brat przez dziesięciolecia prowadzili w nim pensjonat. Jednak, gdy ojciec kobiety zmarł, jego brat wyprowadził się, a domem zajęła się rodzina, w tym córka byłego właściciela.

Państwo Reyes postanowili wyremontować dom, wcześniej musieli usunąć z niego wszystkie rzeczy, co jak powiedzieli, nie było łatwe, bo dom był bardzo zagracony.

“Zachowali wszystko” – powiedział Reyes w kalifornijskiej telewizji KTLA. Według mężczyzny usunięcie z domu wszelkich przedmiotów zajęło kilka lat. Podobno przestrzeń domu była tak ciasna, że niektóre miejsca musieli sprzątać na kolanach, ale właśnie dzięki temu dokonali spektakularnego odkrycia.

Odkrycie warte krocie

Najpierw znaleźli pojedyncze monety leżące na podłodze. Sięgając dalej znaleźli skrzynie i dziesiątki sakiewek wypełnione miedzianymi monetami.

Stany Zjednoczone biły miedziane monety do 1943 roku, potem mennica zaczęła tworzyć monety głównie z cynku. Na podstawie wagi ustalili, że w workach znajduje się około miliona monet o nominale jednocentowym.

Wynoszenie monet z domu, worek po worku, zajęło małżeństwu długie godziny. Ich wartość jest szacowana na nominalnie 10 tysięcy dolarów. Jednak jest możliwe, że w workach znajduje się jakaś rzadka moneta, która sama w sobie ma wartość milionów dolarów.

Po miesiącach prób uporządkowania centów, rodzina szuka dla nich nowego właściciela. Wystawiła skarb na sprzedaż z ceną wywoławczą 25 tysięcy dolarów.

“Ich wartość tkwi w wyjątkowości” – przytoczył cytat Reyesa FoxNews.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *