Paryż. Sesja zdjęciowa Igi Świątek po wygranej w turnieju French Open

Paryż. Sesja zdjęciowa Igi Świątek po wygranej w turnieju French Open
Polsat News
Iga Świątek pozuje ze swoim trofeum

Iga Światek wzięła udział w sesji fotograficznej z pucharem na tle panoramy Paryża. Polska tenisistka wygrała turniej French Open. W finale pokonała Czeszkę, Karolinę Muchovą, 2:1. Mecz skomentowali goście programu Joanny Wrześniewskiej- Sieger “Cztery strony prasy”.

Iga Świątek wygrała w sobotę turniej Rolanda Garrosa, zwany też French Open. To trzeci taki triumf w jej karierze. Rywalką polskiej tenisistki była Czeszka Karolina Muchova.

Pierwszy set należał do Igi wynikiem 6:2, w drugim Polka przegrała 5:7. W trzecim secie Świątek przełamała się i pokonała Muchovą 6:4, wygrywając cały mecz 2:1.

O tryumfie polskiej tenisistki rozmawiali goście programu Joanny Wrześniewskiej- Sieger “Cztery strony prasy”.

– Iga ma serce mistrza. W chwili największego kryzysu potrafiła skupić się i przejść do kontrataku – powiedział publicysta Agaton Koziński. – W kluczowym gemie zadała ostateczny cios Muchovej – dodał.

Ona od dwóch lat jest na absolutnym topie. Potężnym testem dla Igi będzie Wimbledon. Wówczas okaże się czy jest zawodniczką kompletną – dodał Koźmiński.

“Zwycięstwo Igi Świątek to sukces jej rodziny”

– Piękny sport i piękna zawodniczka. Oglądałem mecz z rodziną – przekazał Michał Karnowski z “Sieci”. – Mam nadzieję, że to pomoże zaktywizować polską młodzież, aby uprawiała sport – stwierdził.

– Musimy mieć świadomość, że zwycięstwo Igi Świątek to sukces jej rodziny – powiedział Robert Walenciak z “Przeglądu”. – To jej tata był konsekwentny w tym, aby jego dzieci grały w tenisa – stwierdził. Dodał, że “wiele zależy od rodziców i ich zaangażowania”.

– Ważne jest to, jakim typem osobowości jest Iga – powiedziała Zuzanna Dąbrowska z “Rzeczpospolitej”. – Trafiają nam się ludzie, na których warto się wzorować. Wczorajszy mecz był pokazem charakteru – dodała.

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts