Jan Kobuszewski pokonał raka dzięki ukochanej żonie. Przeżyła go tylko o 4 lata. Zborowski przekazał smutne wieści

Hanna Zembrzuska nie żyje. Żona aktora Jana Kobuszewskiego zmarła 16 czerwca 2023 roku. Smutne wieści przekazał Wiktor Zborowski. Kobieta od wielu lat ciężko chorowała.

Hanna Zembrzuska wspierała męża przez lata

Hanna Zembrzuska oraz Jan Kobuszewski tworzyli zgodne małżeństwo przez wiele lat. Para poznała się, kiedy oboje studiowali w warszawskiej szkole teatralnej. Od tego czasu byli nierozłączni. Niestety Jan zachorował na raka. Aktor chciał się poddać, jednak ukochana żona wspierała go na tyle, że zawalczył i pokonał chorobę.

Wiadomo, że miłość czyni cuda! Gdyby nie Hania, nie pokonałbym choroby. Wiele jej zawdzięczam. Była przy mnie w najcięższych chwilach, walczyła razem ze mną i lekarzami o moje życie” – przyznał w jednym z wywiadów Kobuszewski.

Hanna Zembrzuska nie żyje

Kiedy Jan Kobuszewski przeszedł na emeryturę, zachorowała jego żona. Hanna zaczęła mieć problemy z nerkami. Musiała być dializowana: “Robię, co tylko mogę” – mówił Kobuszewski w rozmowie z dziennikarzami se.pl.

Po jakimś czasie stan żony aktora zaczął się poprawiać. Niestety w 2019 roku zmarł Jan. Kobieta załamała się, mogła jednak liczyć na wsparcie bliskich.

“Jak sobie radzę? Byle jak. Ciężko mi bez męża. Mogę liczyć na wsparcie bliskich. Nie jestem sama z tym wszystkim, ale tęsknię. Na szczęście z moim zdrowiem wszystko w porządku” – mówiła mimo to Zembrzuska w rozmowie z dziennikarzami portalu se.pl.

16 czerwca 2023 roku o śmierci Hanny Zembrzuskiej poinformował Wiktor Zborowski – siostrzeniec Jana Kobuszewskiego.

“Dziś odeszła Hanna Zembrzuska. Aktorka. Moja Ciocia. Żona ś.p. Janka Kobuszewskiego. Piękna Pani. Śpij Haneczko spokojnie” – napisał aktor.

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts