Żona Jakuba Błaszczykowskiego zawsze uciekała przed sławą. Wielu kibiców nawet nie wie, jak wygląda

Jakub Błaszczykowski (37 l.) już dziś o 20:45 rozegra ostatni mecz z kadrą i oficjalnie zakończy reprezentacyjną karierę. To wielki dzień dla znanego piłkarza i zaraz 109. występ w biało-czerwonych barwach. Podczas wyjątkowego dnia z pewnością nie zabraknie gromkich oklasków od Agaty Błaszczykowskiej (35 l.), matki trójki wspólnych pociech i miłość życia znanego sportowca.

Jakub Błaszczykowski kończy wielką karierę

Jakub Błaszczykowski zadebiutował w kadrze narodowej w 2006 roku. Miał wtedy 21 lat i wystąpił w towarzyskim meczu z Arabią Saudyjską. Teraz, po 17 latach zagra towarzyskim spotkaniu z Niemcami. Podczas ostatniej przygody z reprezentacyjną piłką będzie wspierać go Agata Błaszczykowska, miłość jego życia, która na co dzień stroni od kamer i życia na świeczniku.

Nazywana “najbardziej tajemniczą” z żon piłkarzy, Agata poznała swojego ukochanego chwilę przed rozpoczęciem przez niego wielkiej kariery. Miało to miejsce w 2005 roku w Częstochowie i jak wiele wielkich historii miłosnych, rozpoczęło się dosyć niespodziewanie.

Agata Błaszczykowska o początkach miłości

Poznaliśmy się przez naszego wspólnego znajomego. To było parę dni przed wylotem Kuby z Wisłą Kraków na obóz na Cypr” – zdradziła rozmarzona Błaszczykowska w programie “Pytanie na Śniadanie”.

Pięć lat po pierwszym spotkaniu para wzięła ślub nieopodal Ustronia. Doczekali się trójki dzieci. W 2011 roku na świat przyszła pierwsza córka małżeństwa: Oliwia, 2014 roku Lena, a w 2019 syn Fabian.

Agata jest głową domu? Błaszczykowski nie ma wątpliwości

Piłkarz niejednokrotnie podkreślał, że świetnie odnajduje się w roli taty, jednak to Agata jest głową domu, której może co najwyżej pomóc. Na szczęście, choć Błaszczykowski nie radzi sobie równie dobrze z ogarnianiem czterech ścian, to w innych kwestiach idzie mu znacznie lepiej. Są zresztą bardzo do siebie podobni z charakteru:

“Nie jesteśmy celebrytami ani lwami salonowymi. Gdy mamy ochotę, idziemy na kolację, choć rzadko to się zdarza. Dom to nasze ulubione miejsce” – Błaszczykowski zdradził w wywiadzie dla Onetu.

Jakub Błaszczykowski w ostatnim meczu. Fani poruszeni

Jakub Błaszczykowski pożegna się z kibicami podczas towarzyskiej rywalizacji z Niemcami, która już dziś będzie miała miejsce na PGE Narodowym. Wielu uważa, że to historyczny moment dla reprezentacji.

“Aż ciężko uwierzyć, że to ostatni mecz w kadrze narodowej, dziękujemy za wszystkie lata” – piszą poruszeni fani pod jego postami w social mediach.

Jakub dla wielu jest przykładem człowieka, który pomimo wielu trudności życiowych (w dzieciństwie przeżył ogromną rodzinną tragedię), potrafił pokonać przeciwności i osiągnął swoje cele. W latach 2010-2015 Błaszczykowski grał w zespole Borussia Dortmund, z którym sięgnął po dwa tytuły mistrza Niemiec, dwa Superpuchary kraju i jeden Puchar Niemiec. Przez dwa i pół roku reprezentował także barwy Wolfsburga. Od zimy 2019 roku ponownie związany jest ze swoim ukochanym klubem, Wisłą Kraków.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *